Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обмотувальник елементів електричних машин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обмотувальника елементів електричних машин 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила складання обмоток унікальних елементів електричних машин; конструкцію та призначення технологічного оснащення та устаткування; регулювання, підганяння каналів та методи випробування обмоток за електричними параметрами та на гідрощільність.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує повне обмотування та з'єднує унікальні елементи електричних машин. Розмічає за схемою, підганяє, укладає, ущільнює, заклинює обмотки та з'єднання. Монтує системи водяного охолодження. Установлює з'єднувальні шини. Укладає вирівнювачі та термопари.

Приклади робіт
Ротори турбодвигунів - повне обмотування та охолодження. Ротори турбогенераторів та великих електричних машин з водяним охолодженням - повне обмотування. Статори турбо- та гідрогенераторів і великих електричних машин з водяним охолодженням - повне обмотування. Статори і ротори турбо- та гідрогенераторів з водяним форсованим охолодженням - повне обмотування. Турбо- та гідрогенератори - встановлення термоопорів. Якорі безщіткового, діодного, синхронного генератора змінного струму - повне обмотування. Якорі електричних машин зі змішаною обмоткою або обмоткою з вирівнювальними з'єднаннями - повне обмотування.