Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок та секцій електромашин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок та секцій електромашин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію спеціальних намотувальних верстатів; будову та принцип дії автоматичних розкладачів; види та марки обмотувальних проводів, які застосовує; призначення та властивості матеріалів, які застосовує: способи їх оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки та заготовки секцій особливо складної конфігурації. Намотує котушки з трубчастої міді зі застосуванням складного оснащення та спеціального намотувального устаткування. Намотує заготовки секцій статора на коло з елементарними провідниками в ефективному витку понад 6, з одночасним ізолюванням стрічкозими матеріалами понад 2-х шарів. Намотує котушки з ізольованого проводу з одностороннім та двостороннім конусом з трьома та більше рядами в одному ступені.

Приклади робіт
Котушечні групи багатошарові, багатопаралельні всипні з круглого ізольованого проводу та шинної міді - намотування на шаблон з подальшим формуванням. Котушки високочастотних генераторів - намотування з рядовим укладанням витків на конусній оправці. Котушки полюсні з голої шинної міді, перетином понад 245 кв.мм - намотування на ребро. Котушки полюсні з двостороннім конусом з ізольованої міді для машин постійного струму - намотування. Котушки з поліамідно-фторопластовою ізоляцією - намотування. Котушки чотирирадіусні зі співвідношенням ширини смуги до внутрішнього радіусу до 1,5 - намотування. Котушки з шинної міді товщиною до 1,35 мм - намотування на ребро. Котушки шунтові висотою до 35 мм та товщиною стінки понад 50 мм - намотування.