Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Бруківник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи бруківником 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи улаштовування та ремонту бруківок із брущатки та клінкеру, а також мозаїкових бруківок складного малюнка або орнаменту; способи розбивання поверхонь складної конфігурації; правила та способи виконання складних розбивальних робіт під час брукування укосів фільтрів, дренажів та стічних систем; види та будову упорних споруд; правила та способи виконання робіт із укріплювання укосів та площадок складної конструкції; будову та правила експлуатації пневматичного інструменту; правила та способи виконання робіт із дотриманням технології та вимог до якості робіт; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи під час улаштовування та ремонту кам'яних бруківок, берегоукріплювальних і виправних споруд усіх типів.

Приклади робіт
Дорожні роботи: улаштовування та ремонт бруківки на проїзній частині вулиць та у пішохідних зонах із брущатки та клінкеру, а також мозаїкових бруківок складного малюнка або орнаменту, лотків із брущатки складної конфігурації; улаштовування дренажів складної конструкції. Берегоукріплювальні та виправні роботи: складні розбивальні роботи під час брукування укосів бетонними або кам'яними плитами, бруковим каменем, брущаткою; улаштовування та ремонт відводів та стоків складної конструкції у кам'яних бруківках; улаштовування дренажів та опорних призм складної конструкції з кам'яного накиду або щебеню; улаштовування фільтрів складної конструкції з бетонів різних видів; улаштовування банкетів складної конструкції з каменю або щебеню; укріплювання укосів складної конструкції подвійною бруківкою на щебеневій основі; ремонт двошарової кам'яної бруківки складної конструкції з відновлюванням фільтрів; ремонт кам'яних вистілок складної конструкції зануреної частини гребель; улаштовування та ремонт декоративних укосів набережних водойм.