Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Асфальтобетонник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи асфальтобетонником 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до асфальтобетонного покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими; правила та схеми ущільнювання асфальтових сумішей та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими; температурний режим укладання та ущільнювання сумішей та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими; правила улаштовування удосконаленого покриття; способи застосування різноманітних асфальтобетонних сумішей з поверхнево-активними домішками; способи улаштовування спряжень смуг між собою та з люками колодязів, решітками й трамвайними коліями; способи розбивки основ складної конфігурації під асфальтове покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими; схеми улаштування шорсткої поверхні на асфальтових покриттях.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час улаштовування та ремонту дорожнього покриття з асфальтобетону та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими.

Приклади робіт
Профілювання та обробляння покриття доріг і площ з асфальтобетону та матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими, під час ручного та механізованого розкладання матеріалів покриття. Розбивання смуги перед асфальтуванням. Регулювання товщини шару матеріалів, що укладаються під ущільнювання котками. Остаточне опоряджування асфальтобетонного покриття та покриття з матеріалів, що обробляються чорними в'яжучими, після укладення сумішей укладачем асфальту. Опоряджування покриття із спеціально підібраних сумішей з підвищеним коефіцієнтом зчепності та з кольорового асфальтобетону.