Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрогазозварник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта та підвищення кваліфікації. Стаж роботи електрогазозварником 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми автоматів і напівавтоматів, принципову будову електронних схем керування; правила навчання роботів і роботи з робототехнічними комплексами; види корозії і фактори, які викликають її; методи спеціальних випробувань виробів, які зварює, та призначення кожного з них; основні види термічного оброблення зварних з'єднань; основні знання з металографії зварних швів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує дугове, плазмове та газове зварювання особливо складних і відповідальних апаратів, деталей, вузлів, конструкцій і трубопроводів, машин, механізмів (віброустановок, бетонозмішувачів, бетоноукладачів тощо) з різних марок сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів, призначених для роботи під динамічними та вібраційними навантаженнями. Виконує механізоване зварювання особливо відповідальних апаратів, вузлів, конструкцій, трубопроводів, будівельних і технологічних конструкцій з різних марок сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів, які працюють під динамічними і вібраційними навантаженнями. Виконує зварювання у стельовому положенні та на вертикальній площині. Зварює особливо відповідальні конструкції у блочному виконанні в усіх просторових положеннях зварного шва.

Приклади робіт
Зварювання: балок підкранових під крани важких режимів роботи, стріл крокуючих екскаваторів; прогінних балок мостових кранів вантажопідйомністю більше 30 т; барабанів котлів з тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм); прогінних будов металевих і залізобетонних мостів; деталей та вузлів з кольорових металів, які працюють під тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм); подвійним швом - замків бурильних труб і муфт. Приварювання: лопатей і лопаток робочих коліс газотурбокомпресорів, парових турбін, потужних повітродувок; корпусів важких лазерних двигунів і пресів; лап та шорошок бурових доліт, бурильних паропровідників; стержнів арматури залізобетонних конструкцій у роз'ємних формах; трубних елементів парових котлів з тиском понад 4,0 МПа (38,7 атм); трубопроводів технологічних І і II категорії (груп), а також трубопроводів пари і води І і II категорії.