Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Дорожній робітник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи дорожнім робітником 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи оцінки стану дорожнього покриття та штучних споруд; будову та правила застосування геодезичних інструментів; методи боротьби з ерозією грунту; способи ліквідації ожеледиці на дорогах. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: основні види та властивості фарб, розчинників і термопластичних матеріалів, методи визначення їх в'язкості та текучості; способи нанесення лакофарбових матеріалів; розміри ліній, стріл і написів горизонтальної розмітки; порядок нанесення розмітки у поєднанні з дорожніми позначками або світлофорами; технічні вимоги до дорожньої розмітки; правила нанесення маркірувальних матеріалів у поєднанні зі світлоповертальними елементами; будову та принцип дії механізованого інструменту для нанесення термопластичних матеріалів; склад і технологію нанесення двокомпонентних пластичних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг, штучних споруд на них та тротуарів.

Приклади робіт
Ліквідація місць осідання дорожнього покриття. Улаштовування та ремонт труб, лотків, оголовків, підпірних стін та парапетів. Лагодження окремих пошкоджень елементів архітектурного оформлення автомобільних доріг. Розбивання пікетажу та елементів доріг у плані. Визначання висотних позначок дорожніх споруд за допомогою геодезичного інструменту. Улаштовування та ремонт дренажів і брукування з відновленням фільтрів. Установлювання захисних та сигнальних пристроїв. Кріплення ярів, що розвиваються. Під час виконання робіт з розмічання дорожнього покриття автомобільних доріг: нанесення ліній пішохідного переходу типу "зебра" фарбами та термопластичними матеріалами, позначення острівців, що розділяють транспортні потоки протилежних напрямків, за трафаретом за допомогою пістолетів-розпилювачів; нанесення стріл, що позначають напрямок руху на смугах двокомпонентними пластиками, світлоповертальних елементів пневматичним пістолетом; розмічання вертикальних поверхонь опор, постів, шляхопроводів, торцевих поверхонь порталів, тунелів, парапетів; виконання робіт із застосуванням лакофарбових матеріалів.