Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник зовнішніх трубопроводів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником зовнішніх трубопроводів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: усі деталі трубопроводів збірних залізобетонних колекторів, каналів, камер і колодязів; будову та способи застосування підіймально-такелажних пристроїв та механізованого інструменту; правила та способи стропування труб і деталей; правила кріплення та перекріплювання траншей і котлованів; правила підготовляння природних і улаштовування штучних основ під трубопроводи, колектори, канали, колодязі та камери. Правила та способи підбивання укладених трубопроводів грунтом або бетоном; правила та способи розробляння грунту під час продавлювання сталевих труб; способи просушування й утеплювання стиків сталевих труб під час зварювання; способи виготовляння бітумних мастик для змащування стиків трубопроводів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час прокладання зовнішніх трубопроводів і улаштовування збірних колекторів, каналів, камер і колодязів усіх видів і різного призначення.

Приклади робіт
Улаштовування всіх видів основ під трубопроводи, колектори, канали, камери і колодязі. Встановлювання підіймально-такелажних пристроїв. Стропування та розстроповування деталей трубопроводів, колекторів, каналів, камер і колодязів. Зачищання і обпилювання кінців сталевих труб у процесі складання їх під зварювання. Підбивання укладених трубопроводів грунтом або бетоном. Розмічання, перерубування або перерізання неметалевих труб. Закладання зазорів між азбоцементними муфтами та трубами. Просушування й утеплювання стиків сталевих труб під час зварювання. Прокручування сталевих труб під час зварювання стиків. З'єднування труб манжетами та змащування їх розчином (під час прокладання кабелів). Установлювання й знімання заглушок. Пробивання отворів механізованим інструментом у стінах камер і колодязів для введення труб. Розробляння грунту під час продавлювання сталевих труб гідравлічними та ручними домкратами.