Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник зовнішніх трубопроводів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником зовнішніх трубопроводів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила укладання трубопроводів і будову збірних залізобетонних колекторів, каналів, камер і колодязів; вимоги до основ під трубопроводи; правила виконання такелажних робіт; вимоги до закладання розтрубів і стиків трубопроводів, колекторів, каналів камер і колодязів; правила навішування обважнюючих вантажів на трубопроводи; правила та способи підвішування підземних трубопроводів; правила промивання трубопроводів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час прокладання зовнішніх трубопроводів, улаштовування збірних колекторів, каналів, камер і колодязів усіх видів і різного призначення.

Приклади робіт
Укладання ланок і окремих сталевих і чавунних труб діаметром до 500 мм, бетонних, залізобетонних, азбоцементних, керамічних і труб з полімерних матеріалів діаметром до 800 мм. Закладання з'єднань і розтрубів напірних трубопроводів діаметром до 800 мм і безнапірних діаметром до 1500 мм. Укладання залізобетонних плит основ і перекриттів колекторів, каналів, камер і колодязів. Закладання з'єднань стінових блоків, плит основ і перекриттів колекторів, каналів, камер і колодязів. Укладання залізобетонних опорних плит під ковзні опори, фасонні частини й арматуру. Монтаж циліндрів залізобетонних круглих колодязів діаметром до 1000 мм і монтаж залізобетонних горловин колодязів і камер. Установлювання ходових скоб або сходів і люків у камерах і колодязях. Улаштовування лотків у колодязях. Укладання бетонних і азбестоцементних труб у блоки. Прокладання труб у пробурених у землі свердловинах. Врізання у діючу мережу каналізації та водостоку з неметалевих труб. Виправляння (калібрування) кінців сталевих труб (у холодному стані з підігріванням). Підготовляння кінців сталевих труб і знімання зовнішніх решіток за допомогою спеціальних агрегатів. Установлювання сталевих і чавунних фасонних частин діаметром до 500 мм і засувок діаметром до 150 мм. Скручування фланцевих з'єднань постійними болтами. Установлювання сифонів і гідрозатворів діаметром до 400 мм і сальників. Підвішування підземних трубопроводів і кабелів. Промивання сталевих трубопроводів з хлоруванням. Встановлювання коверів, гідрантів, водорозбірних колонок і вантузів. Насаджування фланців на труби і фасонні частини. Встановлювання підкладних кілець під зварні стики. Улаштовування щитових залізобетонних опор у каналах. Привантажування трубопроводів спеціальними вантажами або каменем.