Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування атомних електричних станцій 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування атомних електричних станцій 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння розмірів фундаментів під устаткування середньої складності та методи його монтажу із застосуванням складного такелажу, підіймальних машин і механізмів усіх видів; способи користування механізованим інструментом спеціального призначення; найпростіші способи вивіряння змонтованого устаткування; способи гідравлічного випробовування; способи стропування та переміщання вантажів, правила користування механізованим такелажним обладнанням; будову устаткування, що монтується, технологію монтажу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу реакторів і устаткування допоміжних систем атомних електростанцій та конструкцій, пов'язаних з ними.

Приклади робіт
Складання та установлювання площадок для обслуговування устаткування. Установлювання опірних рам. Монтаж затворів басейнів, траків реакторів з перевірянням щільності прилягання до закладних частин. Доведення отворів для установлення трактів реакторів. Перевіряння кулею трубних елементів реакторів щодо прохідності. Підготовляння графітових блоків до монтажу. Вакуумування каналів під час їх установлювання. Підготовляння стояків пароводяних комунікацій (ПВК) і трактів до установлювання. Установлювання чохлів термопар. Підготовляння кромок вузлів устаткування для зварювання, вибирання дефектів та зачищання основи шва в зварних з'єднаннях. Зачищання поверхонь устаткування та зварних швів до чистоти Rz - 40.