Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до встановлення несучих конструкцій і способи розмічання трас трубних і електричних проводок; додаткові вимоги до монтажу трубних проводок блоками та трубних проводок І та II категорій; правила та способи виконання монтажних робіт у вибухо- та пожежонебезпечних зонах; способи монтажу ущільнювальних проходів одиночних і групових трубних та електричних проводок; призначення, принцип дії та правила монтажу пневматичних електронних і гідравлічних регуляторів і виконавчих механізмів; правила здавання змонтованих систем автоматизації та виконання найпростіших налагоджувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу приладів та апаратури автоматичного контролю, регулювання та керування і конструкцій, що пов'язані з ними.

Приклади робіт
Розмічання місць прокладання трубних і електричних проводок (одиночних і блоками) І-ІІ категорій. Монтаж ущільнювальних проходів групових трубних і електричних проводок. Монтаж приладів III категорії складності: систем пневмоавтоматики; системи електронно-гідравлічної автоматичного регулювання; командних електропневматичних приладів; пристроїв багато-точкових оббігаючих з блоками випереджання. Блочний монтаж приладів, виконавчих механізмів, конструкцій. Складне трубне обв'язування приладів на щитах і конструкціях мідними, поліетиленовими і сталевими трубами. Прокладання капілярів манометричних термометрів. Виконання монтажних робіт у вибухо- та пожежонебезпечних зонах. Монтаж механічного зчленування виконавчих механізмів з регулювальним органом. Випробовування змонтованих приладів і апаратури.