Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником санітарно-технічних систем і устаткування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: системи розводів від стояків; будову та способи монтажу трубопровідних систем зі сталевих і полімерних труб; будову монтажних поршневих пістолетів і правила роботи з ними; сполучання сталевих труб клеєм; способи розмічання місць встановлення кріплення і приладів; правила встановлювання санітарних і нагрівальних приладів; види шаблонів для розмічання отворів під час установлювання приладів і правила користування ними.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу та ремонту систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків.

Приклади робіт
Монтаж трубопроводів і запірної арматури діаметром до 200 мм. Установлювання грязьовиків і баків усіх видів. Установлювання та приєднування до трубопроводів санітарних приладів з арматурою: раковин, умивальників, мийок, трапів, ванн, унітазів, змивальних бачків тощо. Встановлювання санітарно-технічного медичного обладнання: відуарів, інвентарних чавунних мийок, установки для миття підкладних суден, душових кафедр, водолікарень тощо. Монтаж модульованого обладнання підприємств торгівлі та громадського харчування: мийних ванн, ванн для дефростації риби, ванн двогніздних тощо. Монтаж лабораторного обладнання для хімічних і фізичних лабораторій: столів лабораторних, шаф витяжних фізичних, шаф витяжних хімічних, тумб з лабораторною раковиною. Розмічання місць встановлення приладів. Регулювання змивних бачків. Групування і докуповування чавунних радіаторів на місці монтажу. З'єднування трубопроводів опалювальних панелей, санітарно-технічних кабін і блоків. Установлювання водорозбірних, туалетних кранів 1 і змішувачів. Підганяння за місцем і ставлення латок під час ремонту парових котлів. Знімання або встановлювання кришок сталевих жаротрубних котлів. Змінювання кранів, змішувачів і вентилів. Підбирання та комплектування матеріалів, обладнання і виробів для улаштування санітарно-технічних систем на поверхах, стояках та секціях будівель і споруд. Установлювання і приєднування до трубопроводів нагрівальних приладів. Монтаж водопроводу та каналізації з полімерних труб на нарізних, зварних, клейових або розтрубних сполученнях. Встановлювання витяжних труб. Установлювання та змінювання поливальних і пожежних кранів. Кріплення деталей і приладів за допомогою монтажних поршневих пістолетів. Промивання і хлорування трубопроводів водопостачання.