Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування зв'язку 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником устаткування зв'язку 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальну будову та призначення устаткування, що монтується; основні поняття з електротехніки; прості електричні та монтажні схеми; сортамент матеріалів, що застосовуються; марки кабелів і проводів; будову та призначення простих шаблонів; способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними засобами; призначення простих електровимірювальних приладів і правила користування ними; основи будови електрифікованого та пневматичного інструменту і механізмів, що застосовуються; будову телефонних апаратів і батарей живлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує найпростіші роботи під час монтажу устаткування зв'язку.

Приклади робіт
Установлювання дрібних деталей та арматури (кронштейни, кутики, скоби, штифтові колодки, випробувальні рамки, кросирувальні кільця, ввідні гребінки, проводотримачі, захисні стекла, лампи, обрамлення тощо). Складання секцій жолобів на стінах. Установлювання обшивки жолобів і захисних щитів стативів. Свердління та пробивання отворів за готовою розміткою. Виправляння металоконструкцій. Виготовляння прокладок і підкладок за розмірами. Кріплення стиків монтажними болтами. Установлювання дюбелів. Демонтаж простих деталей устаткування. Розпаковування плат і приладів з окремих упаковок. Установлювання шнурів на комутаторах. Монтаж шин заземлення. Обмотування шин ізоляційним матеріалом. Фарбування шин і конструкцій. Закладання проходів для кабелів і шин заземлення через стіни та перекриття. Різання кабелів за розмірами (крім маслонаповнених). Пошарове прошивання кабеля по повітряних жолобах. Тимчасове в'язання кабельних пакетів. Чищення устаткування. Монтаж станційних кабелів з розкладанням жил групами і "віялом" на штифтових рамках кросів, промщитах і комутаторах, ножових колодках стативів, гніздових та лампових рамках комутаторів. Обмотування стрічкою розшитих жил кабеля. Прошивання (в'язання) та обмотування стовбура та відводів під час виготовляння збірного кабеля. Прокладання та монтаж проводів на патрони сигнальних ламп кроса, а також перемичок заземлення на захисні смуги кроса.