Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник-плівочник на антикорозійній ізоляції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником-плівочником 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи визначення ступеня очищення металевої поверхні перед нанесенням антикорозійного покриття; основні типи та конструкції антикорозійних покриттів; способи виконання антикорозійних покриттів; основні властивості мастик, ґрунтувальних сумішей і рулонних плівкових матеріалів; способи приготування праймеру, нанесення ґрунтувальних сумішей, мастик та наклеювання обгорткових матеріалів; правила безпечної роботи зі шкідливими, небезпечними та отруйними речовинами, що застосовуються в процесі виконання робіт; правила дотримання пожежної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час антикорозійного ізолювання та ремонту антикорозійного ізоляційного покриття на металевих газонафтопродуктопроводах різного призначення, конструкціях та технологічному устаткуванні.

Приклади робіт
Приготування праймеру. Очищання поверхні трубопроводів і стиків трубопроводів вручну або із застосуванням механізованого інструменту. Покривання металевих трубопроводів різного призначення, конструкцій, технологічного устаткування та стиків трубопроводів із заводською антикорозійною ізоляцією праймером або ґрунтувальною сумішшю з використанням пензля або шпателя. Нанесення шпателем бітумно-гумової, бітумно-пластикової або іншої мастики. Наклеювання на шар мастики або клею пластмасових плівок, склотканини зі створенням покрівельного шару згідно із технологією виконання робіт.