Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Каменотес 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи каменотесом 6 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості та типи природного каменю, плит, сухих сумішей, розчинів, інших матеріалів, що застосовуються під час виконання облицювальних робіт; правила підбирання та обробляння природного каменю для виготовляння архітектурних деталей; методи та способи розмічання та розпланування для облицювання особливо складних криволінійних поверхонь; методи та способи виконання ремонту пошкодженого облицювання; будову та правила експлуатації механізмів, що застосовуються для розпилювання та оброблення природного каменю, блоків та плит; будову та правила експлуатації механізованого, електричного інструменту, піскоструминних апаратів; способи виконання робіт із дотриманням технології та вимог до якості робіт; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з облицювання природним каменем, плитами та блоками поверхонь будівель, споруд, конструкцій різного призначення, пам'яток історії, культури та архітектури під час їх будівництва та ремонту.

Приклади робіт
Облицьовування та ремонт шліфованими та полірованими плитами, природним каменем, блоками всіх видів криволінійних поверхонь будівель, споруд, конструкцій різного призначення, пам'яток історії, культури та архітектури. Облицьовування поверхонь кам'яними елементами різних видів для створення мозаїкового малюнка. Збирання з готових елементів аркових конструкцій, колон різних типів, сходинок, сходових площадок, пілястр, капітелей, заокруглень, поручнів, балясин, наличників, карнизів, декоративних архітектурних деталей тощо. Встановлювання обрамлення віконних та дверних прорізів, підвіконних плит особливо складної конструкції. Навісне облицьовування та ремонт мостових опор та прогонових споруд мостів та шляхопроводів складної конструкції. Обрамовування лекальних отворів складної конфігурації кам'яними деталями різних видів. Виготовляння чистотесаних фасонних деталей та архітектурних деталей складної конфігурації усіх видів. Виготовляння кам'яних плит складної конфігурації та обробляння природного каменю на верстатах. Очищання поверхонь складної конфігурації піскоструминним апаратом. Пробивання отворів та орнаменту складної конфігурації у природному камені та кам'яних плитах механізованим та електричним інструментом. Чисте тесання криволінійних поверхонь, фасок та стрічок складної конструкції. Креслення та виготовляння особливо складних шаблонів та лекал. Висікання складного орнаменту, літер, цифр та малюнків за шаблонами та лекалами на природному камені та кам'яних плитах із використанням механізованого та електричного інструменту. Встановлювання фасонних деталей із особливо складним профілем, архітектурних декоративних деталей та прикрас.