Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Формувальник тіста 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією формувальника тіста 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес оброблення та вистоювання тіста; органолептичні методи оцінки якості тіста; тривалість і технологічні умови вистоювання тіста; вимоги до якості оброблення тіста; сорти борошна, хліба; стандарти на готову продукцію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує штучні, дрібноштучні булочні, бубличні, сухарні і національні сорти виробів, пиріжки. Визначає готовність тіста до оброблення, та у разі формування і оздоблення дрібноштучних здобних, фігурних і листкових виробів. Ділить тісто на шматки і зважує, підкочує, обробляє і надає їм установленої форми. Змазує і оздоблює тістові заготовки. У разі виготовлення пиріжків готує фарш. Укладає сформовані шматки тіста на стіл, дошки, листи, у форми, на вагонетки, транспортер. Змазує листи і форми. Виконує інші роботи за вказівкою пекаря-майстра.