Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Пресувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи устаткування, яке обслуговується; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів; режим пресування та правила його регулювання; вимоги до якості сировини, матеріалів та готової продукції; прийоми роботи; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує сировину, контактну масу, матеріали, відходи хімічного виробництва; плівку, поролон тощо на пресах різних конструкцій. Готує пристрої до пресування. Приймає матеріали у шахту преса або закладає його в гнізда преса. Настроює та регулює прес за заданою товщиною пресувального матеріалу. Стежить за роботою преса. Знімає відпресовані вироби, укладає, упаковує та передає їх на склад або на подальше оброблення. Перевіряє якість пресування, виявляє та усуває дефекти. Стежить за роботою устаткування, змазує тертьові частини преса. Регулює процес пресування та інші супутні процеси за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та зовнішнього вигляду продукту. Перевіряє якість готової продукції, Відбирає проби на аналіз. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту. Під час пресування контактної маси попередньо готує сировину та напівпродукти до пресування: фільтрує, сушить. Регулює кількість маси, яка пресується, пресує, сушить готовий продукт. Обслуговує фільтри, преси, сушарки, компресори, лебідки, вагонетки. Під час пресування крихти каучуку зважує її на автоматичних вагах, транспортує брикети на упакування, обслуговує автоматичні ваги, автоматичні передаточні станції для транспортування брикетів, похилий транспортер, трубопроводи та запірну арматуру низької та високої гідравліки від колектора до преса.