Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Укладальник продуктів консервування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: розміри банок; види продукції, призначеної для консервування; вимоги до її якості і до якості інших компонентів, закладуваних у банки; норми закладання; правила відбирання й закладення продукції; будову ваг і способи зважування; транспортувальний пристрій набивальної машини і правила роботи на ньому; інструкцію для заповнення банок; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Укладає вручну сирі, солоні, копчені, варені, смажені напівфабрикати з м'яса і м'ясопродуктів, риби, овочів, фруктів, укладає рибу для консервів, укладає гарніри з овочів, крупів, бобових та борошняних виробів, сиропів і приправ у жерстяні й скляні банки різних розмірів з підбиранням порцій напівфабрикатів за розмірами, гатунками та видами і додержанням послідовності укладання різної продукції в банки згідно з технологічною інструкцією. Укладає зі зважуванням напівфабрикати, подрібнені в однорідну масу. При виробництві консервів з попередньою тепловою обробкою сировини в циліндричних формах - ріже за допомогою спеціального пристрою зварений напівфабрикат на шматки певного розміру, форми й укладає їх у банки. Зважує порції й доводить вагу до потрібної за інструкцією. Укладає спеції, прянощі, наповнює банки бульйоном, соусом, водою, жиром, маринадом, провадить контрольне зважування наповнених банок. Укладає шматки напівфабрикату риби або китового м'яса, які надходять з бункера, на транспортувальний пристрій набивальної машини з відбиранням нестандартних і дефектних шматків. Переглядає продукцію для запобігання потраплянню в консерви сторонніх домішок. Переносить або транспортує на візках тару, продукцію до робочого місця і наповнені банки на подальші операції. Підготовляє обслуговуваний інвентар до роботи. Миє і чистить інвентар. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.