Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник розподільних пристроїв 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником розподільних пристроїв 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні види розподільних пристроїв; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів і жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2; способи маркування сталевих і пластмасових труб, кабелів і відводів; правила стропування та переміщання устаткування; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів і правила догляду за ними; будову вибухових камер для обпресування наконечників і рубання кабеля; призначення релейного захисту; принцип дії та схеми максимально-струмового захисту; способи монтажу розподільних пристроїв; будову апаратури для сушіння та заливання масла; основні вузли та деталі трансформаторів; правила комплектації матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах і на інженерних спорудах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу розподільних пристроїв.

Приклади робіт
З'єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2 усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Маркування прокладених труб, кабелів і відводів. Кріплення конструкцій та апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Обпресовування наконечників у вибуховій камері. Припаювання наконечників до жил кабелів і проводів. Перевіряння та регулювання електромагнітних реле струму та напруги. Установлювання скоб і металевих опорних конструкцій. Кріплення конструкцій приклеюванням. Вимірювання опору ізоляції. Прокладання сталевих і пластмасових труб у борозни, по підлозі, стінах, фермах і колонах. Прокладання кабельних лотків і перфораторних монтажних профілів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт на промислових будовах та інженерних спорудах. Армування та встановлювання опорних ізоляторів, запобіжників, додаткових опорів, розрахованих на напругу більше 1 кВ. Установлювання плит з ізоляційних матеріалів і захисних каркасів, прохідних плит. Установлювання та підганяння до зварювання деталей відкритих та екранованих шинопроводів (компенсаторів, кожухів, екранів, контактних пластин, фланців тощо). Виготовляння маслопроводів. Намотування на бак трансформатора намагнічуючої обмотки. Гідравлічне випробовування ізоляторів для повітряних вимикачів. Заготовляння та згинання шин, спусків, петель і перемичок. Установлювання засувок, кранів, штуцерів, манометрів і термометрів. Взяття проб масла. Складання арматури й ізоляторів у ізолюючі підвіски для підстанцій розподільних пристроїв. Заливання масла в устаткування та зливання масла. Ревізія й встановлювання засувок на трубопроводах під час монтажу трансформаторів. Випробовування ізоляторів під напругою. Продзвонювання проводів і кабелів.