Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з гідравлічного розривання пластів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з гідравлічного розривання пластів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему обв'язки устаткування та устя свердловини при різних технологічних схемах гідророзривання і гідропіскоструминної перфорації; склад і способи приготування закачуваних рідин і пісконосіїв; розрахунок необхідної кількості рідини і піску; технічну характеристику устаткування і контрольно-вимірювальних приладів, що застосовуються під час гідророзривань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес гідророзривання пласта та гідропіскоструминної перфорації. Установлює картограми і стежить за показаннями реєструючого витратоміра і манометра. Обслуговує і ремонтує арматуру обв'язки устя свердловин.