Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Ізолювальник з термоізоляції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні ізоляційні конструкції та покриття, що ізолюються; способи кріплення офактурених виробів; способи виконання робіт з використанням плитних матеріалів під час ізолювання перекриття вертикальних і циліндричних поверхонь; способи монтажу покриття з готових деталей з металу та дубльованого матеріалу на криволінійних ділянках трубопроводів; види з'єднань; властивості спеціальних клеючих речовин; способи нанесення бітумної мастики та наклеювання рулонних матеріалів на вертикальні та циліндричні поверхні; вимоги до якості ізоляційних матеріалів і конструкцій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Приклади робіт
Ізолювання гарячих поверхонь. Монтаж готових деталей покриття з металу, дубльованого матеріалу, матеріалу на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на криволінійних ділянках трубопроводів, сферичних і циліндричних поверхнях з підганянням та вирізанням на місці. Установлювання зйомних покриттів. Ізолювання повнозбірними та комплектними теплоізоляційними конструкціями, мастиками та поштучними матеріалами трубопроводів з температурою теплоносія більше за +300° С. Ізолювання поверхонь азбестовими матрацами. Обштукатурювання плоских поверхонь ізоляції. Виготовляння матраців з розкроєної азбестової тканини. Улаштовування складних каркасів. Ізолювання холодних поверхонь. Ізолювання трубопроводів з температурою холодоносія нижче за -50° С. Ізолювання знизу плоских поверхонь конструкцій термоізоляційними плитками. Пароізолювання холодної апаратури та конструкцій рулонними матеріалами. Улаштовування перегородок із термоізоляційних плит. Ізолювання трубопроводів мінеральною повстю та пакетами у паперовій обгортці. Укладання теплоізоляційних виробів на спеціальних клеючих речовинах (ідитонових, ізоліті, целгіїті тощо). Улаштовування каркасів. Ізолювання покриття гарячими бітумними мастиками. Ізолювання металевих поверхонь пробковим дрібняком на мастиці. Обшивання тканинами ізольованих поверхонь. Очищання й праймерування труб механізованим способом. Виготовляння бітумних матів з армуванням їх тканиною. Ізолювання вручну арматури та котушок. Ізолювання вертикальних і циліндричних поверхонь. Улаштовування каркасів.