Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник силових мереж та електроустаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником силових мереж та устаткування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи ревізії, сушіння та перевіряння електроустаткування; правила розмічання місць установлювання опорних конструкцій, устаткування і трас прокладання проводів, кабелів і шин; правила виконання вимірювань і складання ескізів окремих вузлів проводок, конструкцій, вузлів і блоків електроустаткування для виготовлення на стендах і у майстернях; правила збирання та кріплення відкритих і екранованих шинопроводів; порядок фазування виконаної проводки та методи перевіряння виконаних схем; ізоляційні характеристики трансформаторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу силових мереж і електроустаткування.

Приклади робіт
Розмічання місць установлювання та монтажу пускорегулювальної та сигнальної апаратури, приладів живильних і розподільних пунктів, щитків, пультів керування механізмами, світлофорів, реостатів, регуляторів дистанційного керування, контролерів, дорожніх і кінцевих вимикачів, ящиків опору, гальмових магнітів, ящиків з низьковольтною апаратурою та іншого аналогічного устаткування масою до 100 кг. Монтаж приладів і апаратів, що забезпечені самозаписуючими пристроями. Монтаж закритих і відкритих шинопроводів (магістральних, розподільних, освітлювальних і тролейних) перерізом до 800 мм2. Фільтрування та сушіння трансформаторного масла. Випробовування схем дистанційного керування двигуном із сигналізацією, вмикання активних і реактивних лічильників енергії. Регулювання пускачів, контакторів, приводів масляних вимикачів та іншої пускорегулювальної апаратури. Прокладання труб пакетами та блоками масою до 500 кг. Прокладання трубопроводів у фундаментах і перекриттях машинних залів і прокатних станів.