Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-зварник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника 5 розряду - не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

Знає та застосовує у діяльності: технологію електро- і газозварювальних робіт, види термічного оброблення зварних з'єднань, основи з металографії зварних швів; види оброблень під зварювання і вплив погодних умов на якість зварних швів; види корозії; фактори, які її викликають, і методи захисту; існуючі схеми розміщення і обв'язки бурового і силового обладнання; методи випробування вантажонесучих конструкцій в умовах бурової; технологію монтажних і демонтажних робіт під час спорудження бурових установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу та демонтажу технологічних ліній бурової установки, що працюють під великим тиском і в умовах сильних вібрацій (маніфольди, стояки), відповідальних вузлів вишки, що працюють в умовах великих динамічних навантажень, газомагістральних трубопроводів для силових приводів бурових установок, трубопроводів і маніфольдів тиском понад 15 МПа (150 кгс/кв.см), корпусів важких дизельних двигунів, повітрозбірників. Виконує монтажні і демонтажні роботи під час спорудження бурової установки.