* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розбивання котлованів і місць заглиблення паль на пікетах повітряних ліній електропередачі та контактних мереж; способи збирання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 5 до 10 т; способи встановлювання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 1,5 до 5 т; порядок компонування та складання ізоляторів і арматури в ізолюючі підвіски для ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 220 кВ; порядок фазування проводів повітряних ліній електропередач контактних мереж і методи перевіряння виконаних робіт за схемами; способи з'єднування проводів і тросів перерізом понад 70 мм2; способи розкочування багатодротяних проводів з кольорових металів; порядок розкочування та підіймання тросів на опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 500 кВ і проводів від 150 до 500 кВ; способи встановлювання дистанційних розпірок, гасителів вібрації на проводах і тросах повітряних ліній електропередачі й обмежувачів контактного проводу; способи монтажу петель, напівпетель, гнучких поперечок, з'єднань, анкерних ділянок, монтажу і регулювання секційних роз'єднувачів; правила регулювання проводів і тросів на лініях електропередачі, розрахованих на напругу до 150 кВ, і ланцюгів контактної підвіски на перегонах і станціях; способи жорсткого анкерування проводів на опорах контактної мережі; способи перекладання проводів і тросів на опорах повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 500 кВ; монтаж і демонтаж стрілок та місць перетину контактної мережі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі, контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Приклади робіт
Збирання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 5 до 10 т. Установлювання та демонтаж опор і конструкцій й відкритих підстанцій масою від 1,5 до 5 т, крім опор на тросових відтяжках, що встановлюються на фундаменти. З'єднування проводів і тросів перерізом понад 70 мм2. Розкочування багатодротяних проводів із кольорових металів. Розкочування та підіймання тросів на опори повітряних ліній електропередачі напругою понад 500 кВ і проводів від 150 до 500 кВ. Кріплення проводів на штирових ізоляторах. Складання ізоляторів і арматури на ізолюючі підвіски для повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 220 кВ. Установлювання гасителів вібрації та дистанційних розпірок на проводах і тросах. Перекладання проводів і тросів на опорах повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 500 кВ. Натягування та регулювання проводів і тросів на повітряних лініях електропередачі, розрахованих на напругу до 150 кВ. Монтаж петель і напівпетель. Монтаж шлейфів трипрольотних з'єднань анкерних ділянок. Установлювання ланкових і еластичних струн з монтажної вишки. Установлювання обмежувачів контактного проводу. Установлювання одно- та двоколійних консолей. Монтаж гнучких поперечок. Монтаж середніх анкерів з монтажної вишки. Установлювання електричних сполучень та відводів усіх типів. Жорстке анкерування несучого троса, живильних і підсилюючих проводів. Підіймання ланцюгової підвіски під п'яту консолі і переведення у сідло. Демонтаж проводів і тросів повітряних ліній електропередачі напругою понад 150 кВ.