Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види кріпильних деталей, арматури, ізоляторів, проводів і тросів; будову простого електричного та пневматичного ручного інструменту; типи опор повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ; основні типи фундаментів під опори й електро-конструкції відкритих підстанцій і способи їх встановлювання; будову та правила користування простими такелажними засобами; правила заземлення та занулення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі, контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Приклади робіт
Армування й оснащення невстановлених опор і конструкцій штирями, гаками й ізоляторами. Складання ізоляторів і лінійної арматури в ізолюючі підвіски для повітряних ліній електропередач, розрахованих на напругу до 20 кВ. Розкочування сталевих канатів, тросів і одножильних проводів зі встановленням барабанів. Підіймання проводів на одностоякові опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ. Монтаж заземлення та занулення повітряних ліній електропередачі та контактних мереж. Заглиблення заземлювачів механізованими інструментами. Різання та рубання проводів і тросів. Гідроізоляція залізобетонних конструкцій. Фарбування невстановлених опор і конструкцій відкритих підстанцій. Намотування на барабани проводів і тросів. Зашивання барабанів з намотаними проводами та тросами. Нумерація опор. Кріплення на опорах таблиць і плакатів. Демонтаж проводів і тросів повітряних ліній електропередачі та контактних мереж, розрахованих на напругу до 1 кВ.