Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Механік з обслуговування вітроустановок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою або технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: техніку кінозйомки; токарну, фрезерну і слюсарну справу; будову електричних вітроустановок; будову фюзеляжної частини деяких літаків і авіаційних двигунів; якість різних авіаційних паливно-мастильних матеріалів і правила поводження з ними; матеріальну частину і конструктивні особливості авіаційних двигунів і обладнання двигунів; правила поводження з огороджувальними пристроями, консервації авіаційних двигунів і запуску вітроустановок у зимовий час; конструктивні особливості відповідних літаків; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує різні конструкції вітроустановок під час зйомок із забезпеченням відповідної інтенсивності вітру за завданням і вказівкою режисера і оператора. Виявляє і усуває дефекти, що виникли під час роботи авіаційного двигуна. Замінює гвинти, шасі, свічки, магнето. У разі потреби працює на токарних і фрезерних верстатах та слюсарними інструментами.