Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Оглядач-ремонтник вагонів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оглядача-ремонтника вагонів 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову вагонів і контейнерів; норми спрацювання і допусків деталей та вузлів; строки планових видів ремонту; правила технічного огляду; перевезення і зберігання вантажів; правила і технологію безвідчіпного ремонту вагонів; передові методи виконання слюсарних, теслярських і покрівельних робіт; вимірювальні прилади, інструменти і пристосування, які застосовуються під час огляду та ремонту вагонів, контейнерів та правила користування ними; характеристики вантажів; порядок відправлення з залізниці порожніх контейнерів, які направляються в порядку регулювання; будову самохідних машин і універсальних установок, причини несправностей і способи їх запобігання та усунення; правила огорожі поїзда під час ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічний огляд з пролазкою для виявлення та усунення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів та безвідчіпний ремонт кузовів, відповідальних вузлів рами, ходових частин, автозчепних пристроїв, гальм та важільних передач з авторегуляторами, буксових вузлів з підшипниками котіння та ковзання, редукторно-електро-карданних приводів, холодильних моторвентиляційних установок та радіоустаткування, приладів опалення вагонів, підлог, дахів критих та ізотермічних вагонів (у разі усунення технічних несправностей вагонів перед навантаженням за допомогою складних універсальних самохідних установок, вагоноремонтних машин на пунктах технічного обслуговування, які розміщуються на станціях масового навантаження, вивантаження, сортувальних і дільничних станціях позакласних, 1 і 2 класу, пунктах технічного обслуговування пасажирських вагонів, усунення несправностей перед навантаженням і ревізії пневматичної і механічної систем розвантаження і кріплення вантажів вагонів типу хопер (хопер-дозаторів, вагонів-зерновозів, окатишовозів, мінераловозів та ін.) вагонів з перевезення автомобілів на пунктах технічного обслуговування, розміщених на станціях масового навантаження, вивантаження, сортувальних і дільничних станціях, пунктах формування (обороту) пасажирських поїздів). Обслуговує складні універсальні установки або самохідні машини, які призначені для ремонту вантажних вагонів усіх типів. Утримує у справному стані і ремонтує електродвигуни електричного, гідравлічного, пневматичного та підйомного устаткування машин та установок. Забезпечує збереження вантажних вагонів, запобігає пошкодженням їх під час маневрових робіт та вантажно-розвантажувальних операцій. Оформляє технічну документацію на пошкоджені вагони. Інформує причетних працівників про технічну готовність поїзда та окремих вагонів. Бере участь у технічному огляді, ремонті контейнерів і визначає їх герметичність, яка забезпечує схоронність вантажів. Оформляє на контейнери наряди, форми відомості. Веде облік несправних вагонів та контейнерів. Визначає та виконує обсяг ремонтних робіт на вагонах і контейнерах. Організовує і керує роботою бригад. Складає технічні акти на пошкоджені і виключені з інвентаря вагони і контейнери. Огороджує поїзди під час ремонту.

Спеціалізація
Старший оглядач-ремонтник вагонів тарифікується на один розряд вище оглядачів-ремонтників вагонів, якими він керує.