Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з кабельних мереж 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з кабельних мереж 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи вимірювання опору ізоляції, електричні схеми середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднування жил кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2; способи маркування сталевих та пластмасових труб, кабелів; правила стропування та переміщання вантажів; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів, гідравлічних та ударно-обертальної дії інструментів, правила догляду та користування ними; будову апаратури для сушіння та заливання масла; правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час монтажу кабельних мереж.

Приклади робіт
З'єднування, обробляння кінців та приєднування кабелів усіх марок перерізом до 70 мм2 усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Маркування прокладених труб та кабелів. Кріплення конструкцій та апаратів за допомогою монтажно-поршневого пістолета. Припаювання або обпресовування наконечників до жил кабелів. Установлювання скоб та металевих опорних конструкцій. Кріплення конструкцій приклеюванням. Прокладання сталевих та пластмасових труб у борознах, по підлозі, стінах, фермах та колонах. Прокладання кабельних лотків, перфорованих монтажних профілів та сталевих коробів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та на інженерних спорудах. Монтаж кінцевих заправлень та з'єднувальних муфт усіх видів на кабелях, розрахованих на напругу до 1 кВ. Різання кабелів, розрахованих на напругу понад 10 кВ та маслонаповнених кабелів. Кріплення кабельних муфт та воронок. Заправляння кінців кабелів свинцевими наконечниками. Підготовляння прошпареної маси та припою. Кріплення броні маслонаповнених кабелів у колодязях. Намотування екрана. Улаштовування вводів (крім вибухонебезпечних зон). Вимірювання опору ізоляції. Відбирання проб масла. Накладання антикорозійного покриття на пошкоджені поверхні труб маслонаповнених кабелів.