Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст крана автомобільного 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи машиністом крана автомобільного та слюсарем з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин 7 розряду – не менше 1 року. Кваліфікаційна група з електричної безпеки у разі керування краном автомобільним з електричним приводом – III. Повинен мати посвідчення водія.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики крана; основи технологічного процесу монтажу технологічного устаткування, стапельного та секційного складання виробів, конструкцій складальних і розбирання елементів будівель і споруд; визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом; правила експлуатації крана та виконання робіт, у тому числі в охоронній зоні поблизу ліній електропередач, інженерних комунікацій та мереж, мостів, шляхопроводів, на діючих підприємствах; правила заправляння крана автомобільного; технічні умови на ремонт, випробування та здавання в експлуатацію вузлів, агрегатів, електричного устаткування; правила експлуатації та технічного обслуговування; причини виникнення та способи виявлення несправностей у роботі крана автомобільного; правила монтажу та демонтажу робочого та навісного устаткування; правила виконання слюсарного обробляння вузлів та деталей із використанням універсальних пристроїв; будову та правила експлуатації ручного, механізованого, електричного, пневматичного слюсарного та електрослюсарного інструменту, контрольно-вимірювальних приладів; вимоги до якості робіт; правила дорожнього та приоб'єктного руху; правила використання встановленої сигналізації; режими змащування вузлів та деталей; норми витрат паливних та мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну та електрослюсарну справи з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила ведення первинної технічної документації; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує кранами автомобільними під час виконання робіт з монтажу особливо складного, великогабаритного, надважкого устаткування різного призначення у складеному (зібраному) або укрупненому з окремих блоків вигляді. Застосовує засоби підвищення характеристик кранів автомобільних: вантажопідйомності на окремих вильотах стріл, на подовжених стрілах, збільшення висоти підіймання вантажів, у тому числі через будівлі, отвори у покрівлі або у стінах будівлі під час спорудження промислових об'єктів, мостів, шляхопроводів, метрополітенів, тунелів, підземних споруд спеціального призначення тощо. Перевіряє роботу двигуна, гідравлічної системи, зчіпного пристрою, пневматичних гальм, електричного устаткування, комплектність та технологічний стан крана автомобільного. Виконує щозмінне технічне обслуговування крана автомобільного, бере участь у його плановому запобіжному ремонті. Забезпечує безпечні умови руху крана автомобільного та безпеку робітників.