Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Сортувальник коксу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника коксу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації коксосортувалки; вимоги державних стандартів до якості коксу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сортування коксу на агрегатах з годинною продуктивністю понад 120 т валового коксу. Стежить за роботою механізмів устаткування коксосортувалки та рампи, рівномірністю вологості коксу. Забезпечує нормальну роботу з приймання коксу з рампи на транспортер та сортування коксу, рівномірне завантаження стрічок коксосортувалки. Стежить за залишком коксу в бункерах. Відправляє кокс споживачам. Веде облік відвантаженого коксу за зміну.