Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Машиніст електровоза гасильного вагона 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес коксування; будову. принцип роботи та правила технічної експлуатації електровоза гасильного вагона; правила гасіння коксу; графік видавання коксу; правила котлонагляду з експлуатації посудин, що працюють під тиском; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електровозом гасильного вагона коксових батарей з годинною продуктивністю до 40 т валового коксу у разі приймання, подавання, гасіння та розвантаження коксу. Забезпечує рівномірний вміст вологи в коксі та послідовне вивантаження коксу на рампу. Контролює рівномірність заливання коксу, правильність встановлення дверезнімальної машини на видавання печі, наявність печей, які горять та газують, роботу насосної гасильної башти. Контролює положення коксовозного вагона в підйомній шахті установки сухого гасіння коксу, положення кузова на лафеті та лафета з кузовом на платформі. Подає звуковий сигнал на підйом коксовозного вагона. Керує подаванням коксовозного вагона до вісі підйомної шахти у разі дистанційного керування. Прибирає колії. Змащує механізми. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.