Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Навійник основи з дроту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією навійника основи з дроту 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила підналагодження навійних установок різних типів; технічні умови на навивання основ; правила установлення та знімання барабанів з верстата; правила закріплення вала на підшипниках станини; будову спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Навиває основу на навійний вал або барабан для ткання металевих сіток з дроту різних металів та сплавів діаметром понад 0,1 до 0,6 мм або з кількістю дротових ниток на 1 дм до 35. Навиває основу з дроту діаметром понад 0,055 до 0,1 мм або з кількістю дротових ниток на 1 дм понад 35 до 100 під керівництвом навійника вищої кваліфікації. Розмічає навійний вал або барабан. Установлює та знімає навійні барабани на навійних установках. Переставляє навійні барабани на пробиральну установку та на металоткацькі верстати. Перевозить кранами навійні барабани з пробраними основами до металоткацьких верстатів. Підналагоджує навійну установку.