Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст крана автомобільного 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи машиністом крана автомобільного та слюсарем з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин 4 розряду – не менше 1 року. Кваліфікаційна група з електричної безпеки у разі керування краном автомобільним з електричним приводом – III. Повинен мати посвідчення водія.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи, технічні характеристики крана; основи технологічного процесу монтажу технологічного устаткування, стапельного та секційного складання виробів, конструкцій складальних і розбирання елементів будівель і споруд; визначення маси вантажу за зовнішнім виглядом; правила експлуатації крана та виконання робіт, у тому числі в охоронній зоні поблизу ліній електропередач, інженерних комунікацій та мереж, мостів, шляхопроводів, на діючих підприємствах; правила заправляння крана автомобільного; технічні умови на ремонт, випробування та здавання в експлуатацію вузлів, агрегатів, електричного устаткування; правила експлуатації та технічного обслуговування; причини виникнення та способи виявлення несправностей у роботі крана автомобільного; правила монтажу та демонтажу робочого та навісного устаткування; правила виконання слюсарного обробляння вузлів та деталей із використанням універсальних пристроїв; будову та правила експлуатації ручного, механізованого, електричного, пневматичного слюсарного та електрослюсарного інструменту, контрольно-вимірювальних приладів; вимоги до якості робіт; правила дорожнього та приоб'єктного руху; правила використання встановленої сигналізації; режими змащування вузлів та деталей; норми витрат паливних та мастильних матеріалів та способи їх економії; слюсарну та електрослюсарну справи з ремонту будівельних чи інших подібних за складністю машин; правила ведення первинної технічної документації; правила дотримання вимог електричної та пожежної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує кранами автомобільними вантажопідйомністю більше 6,3 до 10 т з усіма видами змінного устаткування під час монтажних робіт середньої складності та робіт з навантажування, розвантажування, перевантажування, транспортування елементів та деталей будівельних конструкцій, штучних, сипких, лісових та інших аналогічних вантажів. Керує автомобільним краном відповідно до зазначених нижче параметрів під час будівельних, монтажних, навантажувально-розвантажувальних та ремонтно-будівельних робіт. Виконує щозмінне технічне обслуговування крана, бере участь у його плановому запобіжному ремонті, перевіряє стан приладів безпеки і контролю.