Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Дорожньо-колійний робітник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості гірських порід і способи приведення до безпечного стану гірничих виробок; розміщення гірничих виробок; колійні знаки і сигнали; правила огороджування місць проведення робіт установленими сигналами; матеріали, застосовувані для улаштування основи колій і доріг, верхньої будови колії; способи і прийоми проведення робіт з застосуванням ручного, електрифікованого і пневматичного інструменту та їх будови; склад, способи приготування бетонних сумішей; призначення, будову та правила експлуатації обладнання для приготування, транспортування та ущільнювання бетонних сумішей; способи доставлення по гірничих виробках на робочі місця матеріалів для упорядкування колій та автодоріг; способи і прийоми виконання робіт під час спорудження основи і верхньої будови колії та автодоріг; профіль колії та автодороги, що укладається; правила читання нескладних робочих креслень; назви основних елементів основи, верхньої будови колії; види дорожніх основ та покриттів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує нескладні роботи під час будівництва, ремонту і поточного утримання рейкових колій та автодоріг у шахті й на шахтовій поверхні. Прибирає породу вручну під час очищення основи рейкової колії та автодороги. Перекидає і розподіляє щебінь вручну. Ріже рейки. Демонтує рейкові стики. Кріпить рейки до дерев'яних шпал. Укріплює болти, підбиває костилі, підносить і розкладає шпали, рейки, бруси, костилі, кріплення, інструменти та матеріали. Ремонтує колійні сигнали, очищає виробки та водостічні канавки після ремонту. Заготовляє матеріали для бетонних сумішей, завантажує їх у дозувальні пристрої та бетонозмішувачі. Вкладає бетонну суміш у водостічні канави і пішохідні доріжки. Перекидає і розподіляє щебінь чи бетонну суміш під час роботи з профілювання основи колії або автодороги. Підбиває шпали вручну і механізованим ручним інструментом. Ущільнює бетонні суміші вібраторами. Антисептує шпали і бруси вручну. Обходить і перевіряє стан обслуговуваної ділянки колії. Приводить до безпечного стану гірничу виробку на робочому місці. Очищає колії від сторонніх предметів.