Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст залізнично-будівельних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією З розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, технічні характеристики машини, якою керує; правила й інструкції щодо її монтажу та демонтажу, експлуатації та ремонту; способи виявляння причин несправностей та їх усунення; норми витрат паливних і мастильних матеріалів та електричної енергії, сорти та властивості масел, палива, що застосовуються, правила їх зберігання; інструкції щодо забезпечення безпеки руху поїздів під час проведення колійних робіт, сигналізації, руху поїздів та маневрової роботи; правила технічної експлуатації залізничних доріг; технічні вимоги до виконання залізнично-будівельних робіт та їх якості; слюсарну та електротехнічну справи будівельних чи інших подібних за складністю машин та правила експлуатації електричних установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує залізнично-будівельними машинами різних типів і призначення (за переліком), що застосовуються під час будівництва та ремонту верхньої споруди залізничних доріг, сортувальних гірок, блокування та централізації систем на залізничному транспорті тощо. Здійснює щозмінне та технічне обслуговування залізнично-будівельних машин. Виявляє й усуває несправності у їх роботі, перевіряє справність систем і вузлів. Бере участь у плановому запобіжному ремонті машин, що обслуговує. Керує ланкорозшивальною машиною під час спорудження та ремонту верхньої споруди залізничних колій.