Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник на маркшейдерських роботах 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: назви, призначення і правила поводження з геодезичними та маркшейдерськими приладами, вимірювальними інструментами і правила догляду за ними; маркшейдерські та геодезичні знаки й правила їх установленням основні поняття про рельєф місцевості; розташування і призначення гірничих виробок; найпростіші маркшейдерські плани; систему сигналізації; порядок зберігання, видавання і приймання інструментів і приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи під керівництвом маркшейдера під час знімання, нівелювання, вимірювання, замірах під час проведення гірничих виробок, будівництва шахтових стовбурів, під час спорудження об'єктів шахтової поверхні, споруд спеціального призначення. Проміряє відстані. Встановлює рейки, тички, штативи та виски. Освітлює лінії виска і позначок нівелірної рейки. Очищає, протирає, переносить, установлює геодезичні та маркшейдерські інструменти і прилади. Закріплює репери і маркшейдерські пункти. Бере участь в оформленні документації.