Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст відвального плуга 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, технічні характеристики обслуговуваного обладнання; способи керування механізмами відвального плуга; основні знання про будову залізничних колій; установлену систему сигналізації і правила руху залізничними коліями; загальні відомості про ведення гірничих робіт відкритим способом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами причіпного відвального плуга (струга, скрепера) з однобічним і двобічним розміщенням лемеша. Планує, розорює відвал, розробляє схили, скидає породу з берми відвалу на схил, нарізає кювет і чистить габарити залізничних колій. Утримує в належному стані частини і механізми відвального плуга. Складає відомості з усунення виявлених дефектів у роботі обслуговуваних механізмів й усуває дрібні неполадки. Проводить поточний профілактичний ремонт і бере; участь в інших видах ремонту, чистить і змащує механізми відвального, плуга.

Спеціалізація
У разі обслуговування самохідного плуга тарифікація проводиться на розряд вище.