Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування підприємств будівельних матеріалів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств будівельних матеріалів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння та регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги та допуски під час монтажу устаткування; правила здавання в експлуатацію складного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу устаткування підприємств будівельних матеріалів і конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Монтаж окремих вузлів цементних печей: блоків корпусу, допоміжних приводів, гідро-підпор, теплообмінних пристроїв. Монтаж завантажувальних та розвантажувальних вузлів, допоміжних приводів трубних млинів і млинів сухого та мокрого самоподрібнювання. Монтаж живильників, пневматичних підйомників, приладів для автоматичного вагового завантажування автоцементовозів і залізничних вагонів, верхніх кожухів і жалюзійних затворів колосникових холодильників, пневморозвантажувачів цементних силосів. Установлювання футерувальних плит. Монтаж пакетувальника для форм, вібромайданчика, бетоноукладальника, мішалок. Монтаж машин для контактного, точкового, багатоелектродного і стикового зварювання. Монтаж візка самохідного з причепом. Монтаж приладів для електротермічного нагрівання стержнів. Монтаж електрометалізатора. Монтаж різальних машин. Монтаж приладів для виготовляння каркасів із труб. Монтаж правильно-відрізних автоматів.