Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування підприємств харчової промисловості 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування підприємств харчової промисловості 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи розмічання, встановлювання та перенесення монтажних осей; правила перевіряння і приймання фундаментів під монтаж устаткування та місць встановлення устаткування; способи монтажу складного устаткування; способи балансування, центрування, вивіряння та регулювання устаткування, що монтується; будову та принцип дії систем змащування; технічні вимоги та допуски під час монтажу механізмів і машин; правила здавання в експлуатацію складного устаткування; правила проведення гідравлічних і пневматичних випробувань устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу устаткування підприємств харчової промисловості та конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Монтаж перекидачів, загорткових машин, тістозмішувальних і тістообробних агрегатів, розливних автоматів, етикетувальних, лінійно-різальних і штампувальних агрегатів і катальних машин, випарних і вакуум-апаратів, пляшкомийних машин, бурякомийок, утфелемішалок, конвеєрних печей найпростіших типів, сушарок, стрічкових і ланцюгових норій. Монтаж соломо-гичкоуловлювачів, каменьоуловлювачів, сепараторів електромагнітних, підігрівачів, установок для гранулювання, фільтрів дискових, згущувачів центробіжних, вапногасильних апаратів, мішалок спеціальних, конденсаторів барометричних, лаверів, машин для розсіювання цукру. Монтаж апаратів для опускання свинячих туш в обшпарювальний чан, підйомника плоско-чашкового, боксів автоматичних, машин для розрубування рогатої худоби та свиней, установок для знімання шкур з туш овець і свиней, машин для відділяння щелеп великої рогатої худоби та кісток, барабанів мийних, машин для шлямування і пензелювання кишок, машин для очищання копит, машин для знімання пір'я з птахів, машин для обробляння слизових субпродуктів, машин мийних для свинячих туш, вовчків, кутерів, центробіжних машин і подрібнювачів, дробарок, млинів, мішалок для фаршу, салорізалок, машин для нарізування сала на шматочки, котлів для витоплювання жиру та сушіння нежирової сировини; автоклавів, котлів варильних, відстійників, машин гідромеханічних, печей обпалювальних, пресів, автоматів-дозаторів для виготовляння сосисок, машин для миття та сушіння яєць. Монтаж пастеризаторів трубчастих, охолоджувачів зрошувальних, ванн тривалої пастеризації, сепараторів, фільтрів, центрифуг, ванн вершкодостигальних, маслоутворювачів, текстураторів, котлів для варіння сиру, плавильників сиру, формувальних апаратів, парафінерів, охолоджувачів для сиру, вальцювальниць, морожениць, напівавтоматів для випікання вафельних стаканчиків, машин для розфасовування та упаковування сиру, масла, твердого сиру, сирків, машин для розливання молока у фляги, машин для миття ящиків, машин для миття сиру. Монтаж машин для сортування, різання, засолювання риби. Монтаж димогенераторів, глазурувальних апаратів, машин для нанизування риби на дротики, машин для знімання риби з дротиків.