* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтер колій 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтером колій 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову конструкції, норми утримання безстикової колії і стрілочних переводів; правила виконання монтажу безстикової колії; вимоги до якості укладання верхньої споруди колії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колії і наземних ліній метрополітену.

Приклади робіт
Підбирання рейок за довжиною та перевіряння їх укладки за косинцем та зазорником. Регулювання положення кінців зварних рейкових плетениць безстикової колії гвинтовими стяжками. Замінювання дефектної ділянки рейкової плетениці безстикової колії. Регулювання рейково-шпальної решітки у плані гідравлічними приладами на ділянках колії із залізобетонними плитами та блоками. Вимірювання положення колії та виправляння рейкових ниток за шириною колії та рівнем на ділянках із залізобетонними плитами та блоками. Регулювання колії на місцях, що здимаються. Розряджання температурної напруги на безстиковій колії. Виправляння осадки колії підсипанням. Монтаж і встановлювання контррейок. Вивіряння положення кронштейнів і контактної рейки. Монтаж і демонтаж зрівнювальних приладів. Монтаж пристроїв противикрадення. Замінювання окремих елементів рельсовошпальної решітки на ділянках безстикової колії. Замінювання дефектної ділянки рейкової плетениці. Регулювання стрілкових переводів і глухих перетинів за шаблоном і рівнем. Регулювання положення контактної рейки за вертикаллю та горизонталлю. Монтаж стиків та кронштейнів контактної рейки.