Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтер колій 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтером колій 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: усі види матеріалів для улаштовування верхньої споруди колії; норми утримання колії з дерев'яними шпалами; правила регулювання конструкцій верхньої споруди колії (крім швидкісних ділянок і ділянок на залізобетонній основі); способи та прийоми виконання робіт із застосуванням ручного електро- та пневматичного інструменту загального призначення й гідравлічних приладів; правила утримання гідравлічних приладів; способи та прийоми виконання робіт під час спорудження земляного полотна із застосуванням ручного інструменту і пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колій і наземних ліній метрополітену.

Приклади робіт
Демонтаж протиугінних пристроїв і коробів контактної рейки метрополітену. Підкріплювання стикових, клемних та закладних болтів. Змащування клемних і закладних болтів вручну. Навантажування, розвантажування та розкладання шпал, брусів, рейок, ланок, рейково-шпальних решіток і стрілочних переводів за допомогою кранів. Укладання шпал за опорами. Свердління отворів у шпалах електроінструментом. Замінювання окремих елементів рейково-шпальної решітки. Розвантажування баласту з напіввагонів. Регулювання рейкових зазорів гідравлічними розгінними приладами. Регулювання рейково-шпальних решіток у плані гідравлічними рихтувальними приладами. Вимірювання та виправляння рейкової нитки за шириною колії та рівнем. Регулювання положення рейкових ниток за висотою та рівнем вручну. Монтаж спарених шпал, рейкових стиків і брусів. Опоряджання баластної призми. Кріплення болтів. Добивання костилів на перегоні. Ремонт шпал у колії. Улаштовування прорізів і шлакових подушок. Замінювання баласту нижче підошви шпал. Укладання ланок на земляне полотно за допомогою колієукладачів. Обслуговування шпаложивильника ланкоскладальної лінії.