* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтер колій 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтером колій 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виконання монтажу та демонтажу стрілочних переводів; правила виконання робіт під час замінювання та регулювання стрілочних переводів; способи замірювання кривих ділянок колії за стрілами прогину; способи підбирання укорочених рейок для кривих ділянок колії; будову та принцип дії складальних верстатів ланкоскладальних ліній.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з монтажу, демонтажу та ремонту конструкцій верхньої споруди колій і наземних ліній метрополітену.

Спеціалізація
Монтери колій, які виконують роботи з утримання і ремонту колії штучних споруд і земляного полотна на ділянках руху поїздів (пасажирських зі швидкістю 140 км/год, вантажних - 90 км/год та більше), ділянок перевальних, що мають складну інженерну геологію (мари, карсти, болота, схований лід, зсуви тощо), ділянок з рекуперативним гальмуванням, а також ті, що обслуговують гіркові колії сортувальних станцій, тарифікуються на один розряд вище. Монтери колій, що виконують роботи з поточного утримання ліній метрополітену, тарифікуються за цими кваліфікаційними характеристиками.

Приклади робіт
Монтаж і демонтаж стрілочних переводів і кріплення їх до шпал і брусів. Розраховування зрушення для постановки колії у проектне положення. Регулювання стрілочного переводу та перевідного механізму в процесі експлуатації. Підбирання рейок за довжиною і перевіряння їх укладання за косинцем на мостових брусах штучних споруд. Замірювання кривих ділянок колії за стрілами прогину. Візування та розбивання кругових і перехідних кривих колій залізниці та наземних ліній метрополітену під час ставлення у проектне положення за розрахунком. Регулювання профілів стрілочних переводів під час зростання та осідання пучан. Монтаж і демонтаж відводів контактної рейки. Розраховування та підбирання укорочених рейок для кривих ділянок колії. Установлювання та регулювання візків для замінювання інвентарних рейок зварними завісами. Регулювання зазорів у стиках контактної рейки. Вимірювання та виправляння рейкових ниток на залізничних плитах і блоках за шириною колії та рівнем. Складання ланок колій на складальних верстатах ланкоскладальної лінії.