Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Дозувальник харчової продукції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією дозувальника харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову дозуючого та змішувального устаткування; рецептуру суміші; способи коригування складу суміші; нумерацію і місткість силосів над дозаторами, продуктивність дозаторів на різних режимах роботи, правила її визначення, норми виходу дозованих продуктів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес дозування сировини, напівфабрикатів, продуктів на автоматичних дозувальних станціях або веде комплекс процесів дозування і приготування суміші заданого складу на дозуючих та змішувальних установках різних систем. Веде процес дозування кісткового борошна, цукрової пудри. Коригує склад суміші при зміні якості, вологості, вмісту основної сировини і її засміченості. Змішує компоненти. Усуває несправності в роботі устаткування. Контролює за результатами аналізів якість і однорідність суміші. Веде облік і розрахунок продуктів при дозуванні.