Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник з попередження та гасіння пожеж 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника з попередження й гасіння підземних пожеж 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила встановлення, збирання й розбирання гідромоніторів; будову засувок, рознімних замків, перемичок різних типів; види кріплення та сорти кріпильних матеріалів; консистенцій пульпи для замулювання; правила вантаження й транспортування вугілля, що горить; способи і прийоми відбивання вугілля та породи залежно від їх властивостей; класифікацію гірських порід за міцністю; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує гідромонітором і потоком пульпи під час гасіння пожежі. Проводить збирання, розбирання, пересування й встановлення гідромонітора; встановлення засувок, укладання та з'єднання труб різних діаметрів; визначення та підтримання необхідної консистенції пульпи, відбір проб пульпи; підмулювання перемичок. Виявляє та усуває неполадки в роботі обладнання. Здійснює проведення пульповодних і водоводних канав, колодязів; кріплення колодязів різними видами кріплення; зведення глинястих, бетонних повітронепроникних перемичок.