Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Фільтрувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу фільтрації; режим фільтрації; фізико-хімічні властивості сировини; вимоги до сировини та готової продукції; будову, принцип роботи та правила експлуатації основного й допоміжного обслуговуваного обладнання; схему комунікацій трубопроводів та сигналізації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фільтрації пульпи без тиску на нутч-фільтрах, вакуум-фільтрах періодичної дії, рамних фільтрпресах, мішкових фільтрах. Регулює завантаження і навантаження фільтрів відповідно до заданого режиму. Виконує пуск і зупинку фільтрів, очищення їх від шламу, промивання фільтрувальних рам, трубопроводів. Здійснює контроль та регулювання тиску, вакууму, чистоти відфільтрованої рідини подання пульпи, промивальної води, за показаннями засобів вимірювань та результатів аналізів; добір проб; обслуговування фільтрувальних апаратів, комунікацій, збірників та допоміжного обладнання, заміну, розбирання рам і полотен, дезінфекцію сіток, фільтрів, трубопроводів, бере участь у ремонті обслуговуваного обладнання, веде технічну документацію.