Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Пекар комплексно-механізованої лінії 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва хлібобулочних виробів на комплексно-механізованій лінії; параметри режимів вистоювання та випікання, способи їх регулювання; методи визначення готовності тіста до випікання та якості готової продукції; фактори, що впливають на якість вистоювання, випікання та на вихід готової продукції; норми виходу та методи їх розрахунку; будову, конструктивні особливості та правила експлуатації обслуговуваного устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; державні стандарти і технічні умови на сорти хлібобулочних виробів, що виготовляються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес різання і формування тіста, остаточного вистоювання та випікання тістових заготовок на комплексно-механізованій лінії. Контролює масу тістових заготовок та готовність до випікання. Регулює роботу вузлів комплексно-механізованої лінії: тістоподільника, округлювача, закатки, автоматичного насаджувальника, пруфера остаточного вистоювання, надрізувача, вистоювально-пічного та обшпарювального агрегатів. Спостерігає і контролює температурний та паровий режими випікання. Перевіряє якість готової продукції. Розраховує режим роботи окремих машин комплексно-механізованої лінії для забезпечення синхронної роботи всієї потокової лінії.