Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Тістороб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тістороба 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес приготування опари і тіста на тістоприготувальних агрегатах і установках безперервної дії, лінії системи жорсткого кільцевого конвеєра в бубликовому виробництві; методи контролю та регулювання технологічного режиму; способи перевірки правильності роботи дозувальних автоматів; будову та правила експлуатації автоматичної дозувальної апаратури та тістоприготувального устаткування безперервної дії; методи визначення готовності опари і тіста.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування тіста по всіх технологічних фазах понад 3 до 15 т за зміну на тістомісильних машинах періодичної дії. Веде процес приготування тіста у бубликовому виробництві на лініях системи жорсткого кільцевого конвеєра; укладає тісто на стіл для вилежування, ріже на порції; визначає готовність тіста органолептично та подає його на обробну дільницю. Веде процес приготування тіста по всіх технологічних фазах на одному або двох тістоприготувальних агрегатах та установках безперервної дії. Регулює процес замішування і бродіння опари та тіста, подавання готового тіста в бункер ділильної машини, роботу автоматичних дозаторів сировини. Забезпечує необхідну температуру, кислотність і консистенцію тіста. Визначає його готовність. Очищає трубопроводи, дозувальну апаратуру та бункери. Завантажує дозувальні бачки окремими видами сировини та контролює процес її розчинення.

Спеціалізація
У разі приготування тільки опари тарифікація проводиться на один розряд нижче тістороба, зайнятого на приготуванні тіста.