Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Фарбувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову фарбувально-сушильного агрегату; способи приготування і властивості барвників; режим фарбування і сушіння; норми витрат хімічних матеріалів; прийоми робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фарбує різні вироби, занурені в ванну з барвниками або виконує окремі роботи з обслуговування процесу покривання лицьової плівки штучною шкірою поліамідним розчином під керівництвом фарбувальника вищої кваліфікації. Готує розчин барвника, нейтралізує кислоту, що залишилася на поверхні виробів, промиває водою, фарбує. У процесі покривання плівки штучної шкіри підвозить поліамідний розчин та заливає його в резервуар розпилювача; установлює рулон з плівкою на розмотувальний пристрій та заправляє плівку в аґреґат. Під керівництвом фарбувальника вищої кваліфікації - керує сушильно-фарбувальним агрегатом, реґулює роботу його вузлів. Чистить пульверизатор, резервуар та насосну фарбувальну камеру від залишків барвника. Стежить за роботою ножа автомата, Періодично замінює рулони з підвезенням їх від каландрів до агрегату.