Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Машиніст мотовоза 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста мотовоза 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації мотовоза; причини несправностей у роботі механізмів мотовоза, способи запобігання та усунення їх; характеристики та властивості пальномастильних матеріалів та вимоги до них; призначення і будову контрольно-вимірювальних приладів; правила, види, строки технічного огляду, ремонту та оглядання вуглів, колісних пар мотовоза та його кранового обладнання; правила і способи виконання вантажно-розвантажувальних робіт; правила перевезення людей і вантажів на мотовозі; основи електротехніки, механіки і гідравліки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує мотовозом - електростанції, а також мотовозом, що перевозить робітників, довгомірні рейкові батоги на візках типу "метро" у тунелях метрополітена. Виконує вантажно-розвантажувальні роботи, перевозить робітників та транспортує матеріали. Виконує маневрові роботи на станціях, ділянкозбиральних базах, пересування колійних машин, живлення електродвигунів робочих органів колійних машин. Утримує у справному стані дизель, електрообладнання, гальмову систему, системи живлення і змащування, сигнальні прилади та ходові частини мотовоза, його підйомне обладнання і газорозподільний механізм при обслуговуванні газобалонного і газогенераторного мотовозів. Здійснює нагляд за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, контролює дотримання правильного навантаження і кріплення вантажу на причепних платформах. Змащує частини механізмів, що труться, та заправляє дизель паливних баків. Бере участь у планово-запобіжному ремонті мотовоза.

Спеціалізація
Помічник машиніста мотовоза тарифікується на один розряд нижче машиніста, під керівництвом якого він працює.