Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Оператор сортувальної гірки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора сортувальної гірки 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: інструкцію з забезпечення безпеки розпуску поїздів та маневрових пересувань на механізованих та автоматизованих сортувальних гірках під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту гіркових пристроїв; правила перевезення вантажів; правила та норми з охорони праці, технічно-розпорядчий акт і технологічний процес роботи станції в частині, яка стосується його роботи; принцип роботи технічних пристроїв сортувальних гірок та правила їх експлуатації; нумерацію вагонів, спеціалізацію, місткість та профіль колій сортувального парку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розпуску поїздів на механізованих гірках з річним середньодобовим переробленням 4000 вагонів за допомогою пристроїв автоматичного регулювання швидкості і керування автоматичними сигналами з пульта керування - у разі обслуговування на станціях залізничного транспорту сортувальних гірок середньої потужності. Переводить централізовані стрілки та керує сигналами для приготування маршрутів слідування відчепів у процесі розпуску поїздів та маневровими пересуваннями у горловині сортувального парку. Регулює швидкість руху вагонів шляхом гальмування їх вагонними уповільнювачами для забезпечення необхідними інтервалами між відчепами і допустиму швидкість з'єднання вагонів у сортувальному парку. Контролює правильність роботи гіркових пристроїв за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за відповідністю маршрутів слідування відчепів даним сортувального листка. Передає інформацію про порядок розпуску поїзда, зміни направлення слідування відчепів та наявності вагонів з вантажами, які потребують під час гальмування особливої обережності.