Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Машиніст ескалатора 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, кінематичні та електричні схеми та способи налагодження ескалаторів; будову електрообладнання ескалаторів усіх типів; правила визначення згідно з довідниками і паспортами найсприятливіших режимів роботи механізмів залежно від навантаження; методи і способи усунення несправностей ескалаторів, що обслуговуються; принцип дії всіх захистів електроприводів і пристроїв автотелекерування ескалаторами; слюсарні роботи в обсязі на один розряд нижче встановленого машиністу ескалатора.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує і обслуговує ескалатори, що перевозять понад 200 тис пасажирів за добу; у разі перевірки, налагодження та регулювання електросхем ескалаторів приладами підвищеної точності, настроювання та ремонту схем контролю, ізоляції ланцюгів керування ескалатором. Регулює режим роботи механізмів залежно від їх завантаження. Налагоджує механізми та пристрої автотелекерування ескалаторами. Забезпечує справний стан ескалаторів, що обслуговуються, та бере участь у планово-запобіжному ремонті.

Спеціалізація
Помічник машиніста ескалатора тарифікується на один розряд нижче машиніста, під керівництвом якого він працює.